gor_bieszczady

Bieszczadzkie rezerwaty do odwiedzenia

Bieszczady można odwiedzać przez okrągły rok. W ramach każdego sezonu znajdziemy tu moc atrakcji. Na szczególną uwagę zasługuje całe mnóstwo rezerwatów. Jeśli planujesz urlop w Bieszczadach, sprawdź, które z tych miejsc warto odwiedzić. Pamiętaj, że Bieszczad nie odwiedza się jednorazowo; wyłącznie dzięki regularnym wycieczkom i dłuższym urlopom można zaznajomić się z ich magicznym urokiem.

gor_bieszczadyRezerwat Przełom Osławy

Cała Dolina Osławy stanowi miejsce godne polecenia. W większości jest chroniona. To właśnie tutaj znajduje się słynny rezerwat Przełom Osławy pod Duszatynem. Rośnie tu wiele chronionych roślin. Do najpopularniejszych należą: kruszczyk siny, storczyk plamisty i gnieźnik leśny. Na terenie rezerwatu żyją: niedźwiedzie, rysie, żubry, orły, bociany czarne, jastrzębie i puszczyki. W wodzie można zaobserwować pijawki, małże i kiełże. Na lądzie natomiast spotkać salamandrę, zaskrońca bądź traszkę górską.
Ten krajobrazowy rezerwat rozprzestrzenia się na 450 ha powierzchni i położony jest na terenie Ciśniańsko-Wetlińskiego Parku Krajobrazowego. Najbardziej dostępną, a zarazem najpiękniejszą częścią rezerwatu jest przełom Wetliny. Z miejscem związana jest legenda Szmaragdowego Jeziorka, która przyciąga każdego roku rzesze turystów. Rezerwat stanowi idealne miejsce do wypoczynku. Panuje tu specyficzny mikroklimat sprzyjający dobremu samopoczuciu. Na szczególną uwagę zasługuje szlak rowerowy ciągnący się skrajem rezerwatu. Jak widać, pomyślano tu o oczekiwaniach każdego turysty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *