Jaką porą najlepiej wybrać się w Bieszczady

Jaką porą najlepiej wybrać się w Bieszczady?

Większość turystów wybierając wczasy nad Soliną decyduje się na sezon letni, ponieważ jest to sezon urlopowy. Pogoda zawsze dopisuje, można spędzić czas aktywnie, np. pływając łódką, grając w piłkę na zewnątrz, spacerując i wiele innych.

Lato

Lato to pora najczęściej wybierana przez urlopowiczów, domki wczasowe, pensjonaty, lokalne restauracje są wypełnione po same brzegi. Wadą spędzania urlopu w lecie są ceny i dostępność obiektów noclegowych i rekreacyjnych dla przyjezdnych. Jeśli wybieramy się na urlop w tym okresie musimy zaplanować go z dużo wcześniej, zarezerwować nocleg – przynajmniej z dwumiesięcznym wyprzedzeniem. Nie zawsze uda się nam wynająć obiekt, który upatrzyliśmy sobie podczas poszukiwań. Minusem są również kolejki, hałas, tłumy na parkingach, drogach, oraz w obiektach rekreacyjnych.

Wiosna/Jesień/Zima

Jeśli chcesz uniknąć tłumów, hałasu i ogólnie panującego tłoku, pomyśl o przyjeździe wiosną, jesienią lub zimą. Bieszczady w tych okresach są również bardzo piękne i czarująco. W każdej z tych pór jest coś wyjątkowego. Poza sezonem turystycznym szlaki są mniej oblegane przez turystów, ale i również miejsca noclegowe, dzięki czemu możemy zarezerwować odpowiadające nam miejsce. Przyroda jesienią przygotowuje się do zimy, lasy mienia się pięknymi kolorami, poranki są zamglone, co stwarza niecodzienny widok i klimat. Jeśli pogoda nie pozwala nam spędzić aktywnie wypoczynku, to idealnym rozwiązaniem jest spędzenie wieczoru przy kominku z książką.

Zima, również posiada swój własny, niepowtarzalny klimat. Dla osób, lubiących śnieg i zimno idealnym rozwiązaniem są wędrówki po Bieszczadach. W okresie świątecznym i noworocznym można spędzić czas z rodziną w urokliwym domku, zrelaksować się, odpocząć od pracy, obowiązków.

Jeśli, więc szukasz spokoju, ucieczki przed cywilizacją, odpoczynku to rozważ wypoczynek poza sezonem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *