WI - Schroniska w Bieszczadach

Schroniska w Bieszczadach

Cisna – Schronisko Turystyczne „OKRĄGLIK”
Obiekt zapewnia 50 miejsc noclegowych. Goście mają do dyspozycji pokoje 2, 3 i 4 osobowe. Schronisko jest bardzo dobrze wyposażone, posiada: pokoje wyposażone w tapczany, stół, krzesła, szafy, umywalkę, ciepłą – zimną wodę, bezpłatny parking. Prysznice i WC znajdują się na korytarzu. W pobliżu znajduje się pizzeria.

Cisna – Bacówka PTTK „Pod Honem”

W miejscowości tej znajduje się Bacówka PTTK „Pod Honem”. Obiekt ten znajduje się w podnóża góry Hon. W schronisku znajduje się 47 miejsc noclegowych. Można wynająć pokoje 2, 3, 4, 5, 7 i 8 osobowe. Budynek wyposażony jest w toaletę oraz bufet dla gości.

Połonina Wetlińska – „Chatka Puchatka”

„Chatka Puchatka”, obecnie jest to schronisko, ale kiedyś obiekt ten służył wojsku za punkt obserwacyjny. Jest ono jednym z bardziej znanych schronisko w okolicy. Lokal posiada około 20 miejsc noclegowych. Turyści nocują w salach zbiorowych na piętrowych pryczach. Obiekt jest bardzo słabo wyposażony, ponieważ nie posiada podłączonej elektryczności oraz wody.

Jaworzec – Bacówka PTTK

Obiekt wyposażony jest w pokoje 2, 4, 5 i 7 osobowe. Również nie ma podłączonego prądu. Goście mogą liczyć na bufet turystyczny oraz sklepik z pamiątkami.

USTRZYKI GÓRNE – „KREMENAROS”

Schronisko to oferuje gościom pokoje 2, 3, 4, 5 i wieloosobowe. Łazienki i toalety są wspólne dla wszystkich. Na miejscu bar oferujący obfite śniadania, dania barowe i obiadowe.

Wetlina – Schronisko „Pod Wysoką Połoniną”

Schronisko posiada 30 miejsc noclegowych, z pokojami wieloosobowymi, świetlicą oraz wspólnymi sanitariatami. Dla dyspozycji wypoczywających są boiska sportowe, wypożyczalnie rowerów, jadalnia, a także pole namiotowe.

W sezonie zimowym istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu zimowego (rakiet śnieżnych, nart śladowych, nart biegowych).

Inne obiekty:

  • Bacówka PTTK „Pod małą Rawką
  • Schronisko PTTK „Leśna Willa”
  • Przysłup CARYŃSKI – Koliba Studencka Politechniki Warszawskiej
  • Schronisko Stowarzyszenia Miłośników Schroniska w Łupkowie
  • Radosne Szwejkowo – Schronisko agroturystyczne
  • Dom Wycieczkowy PTTK

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *